October 15, 2012
ahoj! niesamowite, jak niebo zmienia się każdego dnia. o tej porze roku jest najpiękniejsze. uwielbiam jesień.  w ten weekend minął trzeci tydzień od mojej przeprowadzki. jak na razie wszelkie obawy związane z rozpoczęciem kompletnie innego życia niż to, które dotychczas wiodłam, zostały zagłuszone szumem fal. zakochałam się w gdańsku i w tym, że spełniło się to, o czym zawsze marzyłam- plaża na wyciągnięcie reki. coś mi się wydaje, że już nic nigdy nie zastąpi mi porannego spaceru po chłodnym, zamglonym brzegu. wszyscy w kółko i powtarzają, że za niedługo mi się to znudzi... zobaczymy. 

nie do końca podoba mi się to, że zaczęła się nauka, bo najchętniej zamieszkałabym w ikei i wynosiła z niej po kryjomu, tylnym wyjściem wszystko co mi się podoba, a potem godzinami przestawiała te przedmioty w mieszkaniu. dobrze, że ktoś tu czuwa nade mną i czasem mi powie, że może dziesiąta ozdobna poduszka nie jest mi potrzebna. zwykle kończy się tym, że na drugi dzień jednak po nią jadę, sama, potajemnie. przebywanie tak daleko od domu, rodziny i przyjaciół  sprzyja przeróżnym przemyśleniom i pozwala na wiele spraw spojrzeć z nowej, mam wrażenie, że lepszej perspektywy. tęsknię za wszystkimi i uzupełniam sobie tą tęsknotę litrami wypijanej kawy lub herbaty oraz wspominaniem. nauka zdecydowanie koliduje mi też ze zwiedzaniem i poznawaniem nowego miasta. dobra wiadomość jest taka, że wszystkie rzeczy, związane z przeprowadzką, organizacją roku akademickiego, aklimatyzacją, podpisywaniem umów itp., czyli wszystko to, co przeszkadzało mi w blogowaniu, zostało w miarę ogarnięte i będę miała teraz więcej czasu, żeby się pouzewnętrzniać. na koniec mam prośbę. jeśli ktoś ma propozycje jakichś super filmów do pooglądania, a nawet takich chociaż trochę super, to czekam, aż się nimi ze mną podzieli bo mam wrażenie, że na świecie skończyły się filmy, których nie widziałam. idę spać, bo mi zimno. w nogi.

dobranoc!

4 comments:

 1. Haha, sama mam bzika na punkcie dodatków do mojego pokoju... z Ikei. ;)

  ReplyDelete
 2. To ja dorzucę od siebie, że polecam film Dark Shadows :D Chociaż może już to widziałaś ;) Jestem na świeżo po obejrzeniu i muszę powiedzieć, że jest naprawdę pocieszny :D Pozdrawiam! :)

  ReplyDelete
 3. like crazy !:) film polecam naprawde super : pozdrawiam

  ReplyDelete
 4. SO glad you found me, cause now I can follow you :) I adore your style and all of these photos are just stunning. I may not be able to read along ;) .... but I will thoroughly enjoy looking at the photos! xo

  ReplyDelete

your comments inspire me. thank you for stopping by.