November 09, 2012

the sea of evenings lights
wszystko zaczyna się świecić, świat powoli tonie w lampkach, światełkach i świecidełkach, a wystawy sklepowe zamieniają się w bożonarodzeniowy raj, przypominając nam o tym, że święta już za półtora miesiąca. z większości ust słyszę krytykę na ten temat, że niby za szybko. ja natomiast umieram ze szczęścia i cieszę się jak dziecko, bo uwielbiam święta i tą całą nadmuchaną wokół nich otoczkę. bez względu na to jak sztuczna i komercyjna staje się z roku na rok, dla mnie i tak będzie zawsze prawdziwa i osobista. bo to od nas zależy na ile pozwolimy cieszyć się samym sobie. od nas zależy na ile pozwolimy sobie zapomnieć, że mikołaj nie istnieje i zatopić się w zapachu cynamonu, pierników, gorącej czekolady, grzanego wina, eliksiru jabłkowego i mandarynek. czas zacząć kolekcjonowanie ciepłych skarpetek, pomysłów na świąteczne dekoracje, przepisy i co najważniejsze, najwyższa pora na  zbieranie pomysłów i środków na tegoroczne prezenty dla najbliższych. najchętniej wzięłabym wolne na cały przedświąteczny okres i zajęła się tym wszystkim od zaraz. nadchodzący okres jest zdecydowanie najbardziej uwielbianym przeze mnie czasem w roku. wszystko jest świecące się, piękne, słodkie i pachnące. wszyscy się cieszą, odkładają na bok zmartwienia i zastanawiają się jak uszczęśliwić innych. przynajmniej częściowo. gdzieś ostatnio słyszałam, że grudzień jest jednym z najgorszych momentów podczas całego roku, na podejmowanie decyzji, więc lepiej wszystkie postanowienia noworoczne wymyślcie w listopadzie. btw. uwielbiam zimne, wieczorne jesienno- zimowe spacery. przynajmniej odciągają mnie od sklepów, w których ciężko jest mi się powstrzymać przed utratą głowy, kiedy widzę te wszystkie bożonarodzeniowe ozdoby i gadżety. nic, tylko czekać na śnieg! wesołego początku przedświąt.

9 comments:

 1. na drugiej focie widać mój nowy plecak...

  ReplyDelete
 2. Wow. Bardzo ładne zdjęcia! Przejrzałam kilka postów i... obserwuję, bo myślę, że warto ;)
  Pozdrawiam,
  MEG

  ReplyDelete
 3. też uwielbiam święta i nie mogę się już doczekać :)

  ReplyDelete
 4. Fine and delicate details of style!

  ReplyDelete
 5. Ja też nie mogę się doczekać świąt chociaż nie lubię tego zimnaa, ale zdjęcia są świetne, mają niesamowity klimat. Jakim aparatem fotografujesz? :)

  ReplyDelete
 6. Magiczne te zdjęcia :)
  Obserwuję liczę na to samo :)
  http://niewymiarowa-style.blogspot.com/

  ReplyDelete
 7. some great photos!
  http://www.asparklyhanger.blogspot.ro/

  ReplyDelete
 8. These pictures are just so magical! The second to last shot is my favorite!
  xo TJ

  ReplyDelete
 9. Śliczne zdjęcia, pięknie oddają klimat. Ehh, chciałam umieć takie robić (mówię to siedząc nad instrukcją swojego aparatu, nie mogąc znaleźć opcji balansu bieli ;)).
  Również będę zaglądać.

  ReplyDelete

your comments inspire me. thank you for stopping by.